ATMEGA88-20MUR
- Mfr.Part #
- ATMEGA88-20MUR
- Datasheet
ATMEGA88-20MUR
- Description
- IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
- Stock
- 405
- EEPROM Size :
- 512 x 8
- Number of I/O :
- 23
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 32-VFQFN Exposed Pad
- Program Memory Size :
- 8KB (4K x 16)
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 32-VQFN (5x5)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.7V ~ 5.5V